NOVINKY

arr3OtevřenoOd 27/4 2020 máme otevřeno.  Vstup prosím jen s ochranou nosu a úst. Vstupujte... arr3Bessaker 2020Přinašíme Vám termíny do Norska na Bessaker na rok 2020. 1) 22/4 - 4/5. 2020 Bessaker 2) 18/8 -... arr3Sezóna lovu dravcůSezóna lovu dravců je v plném proudu! Přijďte si k nám vybrat nové přívlačové nástrahy od značek... arr3Rybaření na jižní Moravě  Ptáte se, kam na ryby na jižní Moravě? Poradíme vám ty nejznámější lokality, které se... arr3Akce listopad - vybavte se na moře!!!!!Akce Akce !!! Po celý listopad bude probíhat posezoní SLEVA 20% na veškerý mořský...

KONTAKTY

Rybářské potřeby HALIBUT
Pekařská 56
60200 BRNO
tel: +420 732 336 401
uhalibuta@seznam.cz
Otevírací doba:
Po-Pá 9:00-16:00

Partneři

Komunitní web o rybaření v ČR


Rybářské navijáky

Rybářské navijáky jsou velmi důležitou součástí vybavení každého rybáře. Vybírejte z několika typů rybářských navijáků pro různé rybářské techniky. Zvolte si ten nejvhodnější.

V našem sortimentu naleznete jak základní, tak i profesionální navijáky na rybolov. Nabízíme vám navijáky s přední brzdou, zadní a bojovou brzdou, volnoběžnou brzdou a také multiplikátory pro mořský rybolov. Veškeré zboží máme skladem a garantujeme krátké dodací lhůty.

Řadit podle 
Výrobce  

běžná cena 499 Kč

naše cena 459 Kčběžná cena 1 999 Kč

naše cena 1 900 Kčběžná cena 1 499 Kč

naše cena 1 010 Kčběžná cena 1 499 Kč

naše cena 1 350 Kčběžná cena 1 889 Kč

naše cena 1 714 Kčběžná cena 1 499 Kč

naše cena 1 114 Kč
naše cena 2 631 Kčběžná cena 899 Kč

naše cena 737 Kčběžná cena 2 599 Kč

naše cena 2 294 Kčběžná cena 349 Kč

naše cena 249 Kčběžná cena 399 Kč

naše cena 299 Kčběžná cena 499 Kč

naše cena 349 Kčběžná cena 899 Kč

naše cena 799 Kč


Jak vybrat naviják

Společně s prutem naviják tvoří pravděpodobně to nejdůležitější rybářské vybavení. Proto i zde při výběru platí pořekadlo: „dvakrát měř, jednou řež“. Navijáky totiž rozhodně nepatří mezi nejlevnější části rybářského vybavení, ani je nekupujete na jednu sezónu, jde tak o investici, která ovlivní vaše nadšení pro lov, včetně úspěšnosti.

Rozdělení navijáků

Dělit navijáky do jednotlivých skupin můžete hned podle několika kritérií. My jsme pro lepší přehlednost zvolili rozdělení dle brzdy.

Přední brzda

Navijáky s přední brzdou patří mezi ty nejkvalitnější na trhu. Velkou výhodou tohoto typu navijáků je velká plocha brzdných lamel a úctyhodný rozsah záběru. Dalším plusem je možnost přesného nastavení brzdného odporu. Navijáky s přední brzdou mají snadno přístupnou brzdu a představují velmi spolehlivý nástroj v extrémních situacích. Oproti jiným typům navijáků však neumožňují tak rychlou změnu velikost brzdné síly.

Zadní brzda

Rybářské navijáky se zadní brzdou patří mezi nejoblíbenější rybářské vybavení.  Jak už název napovídá, u těchto navijáků je brzda umístěna v jeho zadní části. Díky tomu lze brzdu pohodlně ovládat ve větší vzdálenosti od cívky i vlasce. Navijáky se zadní brzdou se také vyznačují snadnou výměnou cívky, jelikož není zapotřebí odšroubovat celý kryt brzdy. V naší nabídce naleznete navijáky pro začátečníky i vysoce kvalitní kousky s celokovovou konstrukcí, které ocení především nároční příznivci sportovního rybaření.

Bojová brzda

Navijáky s bojovou brzdou jsou určeny pro agresivní rybolov a jejich cílem je tlumit výpady ryb. Díky použití bojové brzy eliminujete riziko přetržením vlasce. Tyto rybářské navijáky jsou opatřeny páčkou bojové brzdy ve své zadní části. S ní lze otáčet a snadno tak docílit snížení nebo zvýšení brzdní síly. Snižte váš reakční čas na výpady ryb na minimum.

Volnoběžná brzda

Navijáky s volnoběžnou brzdou patří mezi nejoblíbenější. Svojí konstrukcí vám umožní nastavení klidové i brzdné polohy. Díky tomu můžete nechat rybu plavat a následně okamžitě pomocí přední brzdy začít zdolávat. Nabízíme vám navijáky s volnoběžnou brzdou od výrobců Spro, Daiwa a Jaxon, kteří jsou opravdovou zárukou kvality.

Multiplikátory

V této kategorii vám přinášíme nabídku stále oblíbenějších rybářských navijáků – multiplikátorů. Jejich užití je sice rozšířeno především v zahraničí, vy je však můžete využít pro lov sumců nebo při mořském rybolovu. Multiplikátory se od klasických navijáků liší zcela odlišným způsobem navíjení. V našem sortimentu naleznete jak základní multiplikátory, tak i multiplikátory s počítadlem odmotané šňůry, včetně elektrických zařízení.

Parametry navijáků

  • Materiál, ze kterého je naviják i cívka vyroben
  • Způsob uložení, počet a také kvalita použitých ložisek
  • Kvalita a typ brzdy
  • Celková kapacita navijáku
  • Hmotnost navijáku
  • Kvalita oblouku překlápěče
  • Spolehlivost navíjení vlasce

Jmenovat bychom mohli i další parametry, které ovlivňují celkovou vhodnost navijáku. Pokud byste chtěli poradit, nebojte se nám napsat – s výběrem vybavení vám rádi pomlžeme.