NOVINKY

arr3OtevřenoOd 27/4 2020 máme otevřeno.  Vstup prosím jen s ochranou nosu a úst. Vstupujte... arr3Bessaker 2020Přinašíme Vám termíny do Norska na Bessaker na rok 2020. 1) 22/4 - 4/5. 2020 Bessaker 2) 18/8 -... arr3Sezóna lovu dravcůSezóna lovu dravců je v plném proudu! Přijďte si k nám vybrat nové přívlačové nástrahy od značek... arr3Rybaření na jižní Moravě  Ptáte se, kam na ryby na jižní Moravě? Poradíme vám ty nejznámější lokality, které se... arr3Akce listopad - vybavte se na moře!!!!!Akce Akce !!! Po celý listopad bude probíhat posezoní SLEVA 20% na veškerý mořský...

KONTAKTY

Rybářské potřeby HALIBUT
Pekařská 56
60200 BRNO
tel: +420 732 336 401
uhalibuta@seznam.cz
Otevírací doba:
Po-Pá 9:00-16:00

Partneři

Komunitní web o rybaření v ČR


RYBOLOV V NORSKU » IV. Hlavní druhy mořských ryb » Platýsi – jazykovití
Platýsi – jazykovití

Jazyk obecný – mořský (Soleavulgaris, -  , Seezgunde)

Také tuto rybu znají především milovníci dobrého jídla, neboť všude ve světě je jazyk považován za znamenitou pochoutku.

Jazykovití mají silně oválné – protáhlé tělo se zaoblenou hlavou a (na rozdíl od ostatních platýsů) s půlkruhovými ústy umístěnými na spodní – „slepé části těla. Nosní dírky a oči jsou jen velmi málo vzdáleny od sebe. Dlouhá hřbetní a řitní ploutev jsou kožní záhybem spojeny s ploutví ocasní. Svrchní – „oční“ strana těla je šedá až šedohnědá s velkými tmavými nepravidelnými skvrnami.

I jazyk mořský může dorůst větších rozměrů – délky až 60 cm a hmotnosti do 3 kg, při stáří až 20 let.

Jazyk mořský se vyskytuje jen na jižním a jihozápadním pobřeží Norska zhruba po Trondheimský fjord. Také on se vytírá v mělkých vodách od dubna do června. Jedná se o rybu převážně noční.

Způsob života i možnosti mořského lovu jazyka mořského můžeme srovnat s poznatky uváděnými ohledně platýse malého.

Co dál lze chytat při mořském rybolovu


NÁZORY A DOTAZY NÁVŠTĚVNÍKŮ