NOVINKY

arr3OtevřenoOd 27/4 2020 máme otevřeno.  Vstup prosím jen s ochranou nosu a úst. Vstupujte... arr3Bessaker 2020Přinašíme Vám termíny do Norska na Bessaker na rok 2020. 1) 22/4 - 4/5. 2020 Bessaker 2) 18/8 -... arr3Sezóna lovu dravcůSezóna lovu dravců je v plném proudu! Přijďte si k nám vybrat nové přívlačové nástrahy od značek... arr3Rybaření na jižní Moravě  Ptáte se, kam na ryby na jižní Moravě? Poradíme vám ty nejznámější lokality, které se... arr3Akce listopad - vybavte se na moře!!!!!Akce Akce !!! Po celý listopad bude probíhat posezoní SLEVA 20% na veškerý mořský...

KONTAKTY

Rybářské potřeby HALIBUT
Pekařská 56
60200 BRNO
tel: +420 732 336 401
uhalibuta@seznam.cz
Otevírací doba:
Po-Pá 9:00-16:00

Partneři

Komunitní web o rybaření v ČR


ATLAS RYB » ATLAS SLADKOVODNÍCH RYB » Kapr obecný
Kapr obecný

V českých vodách snad nežije známější a vděčnější ryba, než kapr obecný. Odborníci z řad rybářů se právem domnívají, že jde o první domestikovanou rybu vůbec, která je poměrně nenáročná a daří se ji napříč celým mírným podnebným pásem. Kapr je bezesporu největší kaprovitou rybou u nás, jejíž chov má velký hospodářský význam, jelikož i přes stále větší oblibu mořských ryb je právě kapr tím nejtradičnějším štědrovečerním pokrmem. V odborné literatuře se dokonce můžete dočíst, že jeho výskyt na vánočním stole nebyl výjimkou už v 17. století. Neocenitelnou vlastností kapra obecného je rychlý růst, proto se u nás hojně chová na export do zahraničí.

 

Caprinus carpio Prague Vltava 1

V našem kamenném i online obchodě naleznete pestrou nabídku vybavení na kaprařinu od prutů, přes navijáky, až po účinné krmení a návnady.


NÁZORY A DOTAZY NÁVŠTĚVNÍKŮ