Rybaření na jižní Moravě

 

Ptáte se, kam na ryby na jižní Moravě? Poradíme vám ty nejznámější lokality, které se v jihomoravském kraji nacházejí.

Dalešická přehrada

Vodní nádrž nacházející se nedaleko jaderné elektrárny Dukovany je známá především pro svoji dobrou dostupnost, atraktivity v okolí a rybolov – především lov dravců jako jsou štiky, okouni a candáti. Jde o revír Jihlava 7-8 a s rozlohou 397,5 ha patří mezí největší sportovní revíry Moravského rybářského svazu.

Roční povolenka pro nečleny vychází na 5 000 Kč, měsíční na 3 000 Kč, týdenní na 1 000 Kč a denní na 400 Kč.

Prodej povolenek:

  • MO MRS Třebíč, Poušov 966 v době úterý od 8:00 do 14:00 hod. a ve čtvrtek od 12:00 do 17:00 hod., tel.: 568 850 456
  • Moravský rybářský svaz, Místní organizace Hrotovice

Rybník Olšovec v Jedovnicích

Proslulý rekreační rybník Olšovec nacházející se nedaleko Moravského krasu skýtá celou řadu příležitostí pro lov ryb – a to od 1. července do 31. srpna, od 5:00 do 21:00 hodin.

Lovit se smí však pouze v úseku 50 m od tělesa hráze a mostu po půjčovnu loděk nedaleko autokempu.  Při lovu ryb určitě nepočítejte s trofejními kusy, jelikož se rybník pravidelně loví – je to především rekreační rybník. Každoročně se vysazuje hlavně kapr, kteří se zde většinou pohybují do 70 cm.  Pokud však nejedete lámat osobní rekordy, Olšovec je tou správnou volbou, například pro pohodovou rodinnou dovolenou.

Kompletní rybářský řád v pdf

Oborský rybník v Černé Hoře

Jedná se o sportovní revír „oborovský rybník“ Černá Hora, který leží na kraji stejnojmenného města. Loví se zde od 1. 5. do 30. 9. nepřetržitě každý den včetně všedních dní. Výměra revíru je 3,7 ha a sportovní rybolov na něm lze provádět celoročně.

Rybník je zarybněn především kapry (i trofejní kusy), dále štikami, amury, sumci, candáty a dalšími rybami včetně úhořů. Velkou výhodou je možnost stanování přímo na revíru.

Ceny povolenek se zde liší dle toho, jaké máte rybářské úmysly a pohybují se od 150 Kč za noční rybolov či denní povolenku „chyť a pusť“, až po sezónní povolenku za 3 500 Kč. Kompletní ceník s dalšími informacemi naleznete přímo na stránkách AZ Lín plus s. r.o.

Letovický rybník

Letovický rybník patří mezi nejoblíbenější rybářské lokality. Důkazem je například pořádání pravidelných rybářských závodů a vysoká popularita i mezi rekreačními rybáři. Rybník slouží především rybolovu a je tomu také uzpůsoben. Navštivte-li tuto oblast, určitě nezůstaňte pouze u rybolovu a navštivte některou ze zajímavostí v okolí – například muzeum letovické keramiky či galerii Pex.

Jedná se o mimopstruhový rybářský revír rybářského svazu s možností přírodního koupání. Kde najdete především cejny, líny, amury (míra 60 cm) a kapry (míra 45 cm). Sebou ze zkušenosti nástrahu – masné červy a lovit na feeder. Naopak zakázán je lov na nástražní rybky s výjimkou lovu na přívlač.