NOVINKY

arr3Změna adres kamenné prodejny!Od 1.4.2016 jsme pro Vás každý všední den od 10:00 do 17:00 na nové adresa Brno, Pekařská 56! Tešíme... arr3Výprodej krmenení a návnad!Akce - 40% Po celý únor probíhá akce na veškeré krmné směsi a návnady a to -40%!!! Neváhejte si... arr3Sezóna lovu dravcůSezóna lovu dravců je v plném proudu! Přijďte si k nám vybrat nové přívlačové nástrahy od značek... arr3Rybaření na jižní Moravě  Ptáte se, kam na ryby na jižní Moravě? Poradíme vám ty nejznámější lokality, které se... arr3Akce listopad - vybavte se na moře!!!!!Akce Akce !!! Po celý listopad bude probíhat posezoní SLEVA 20% na veškerý mořský...

KONTAKTY

Rybářské potřeby HALIBUT
Pekařská 56
60200 BRNO
tel: +420 732 336 401
uhalibuta@seznam.cz
Otevírací doba:
Po-Pá 9:30-17:00 So 10:00-13:00

Partneři

Komunitní web o rybaření v ČR


ČLÁNKY » Rybaření na jižní Moravě
Rybaření na jižní Moravě

Ptáte se, kam na ryby na jižní Moravě? Poradíme vám ty nejznámější lokality, které se v jihomoravském kraji nacházejí.

Rybářské revíry na řece Rokytné a okolí

Řeka Rokytná je pravostranným přítokem řeky Jihlavy na pomezí Jihomoravského kraje a Kraje Vysočina o délce 88,2 Km. Lovit zde můžete například v revírech Rokytná 1 (od Ivančic po Moravský Krumlov, Rokytná 2 (od Moravského Krumlova po jez v Tulešicích) a Rokytná 1M (2 rybářské nádrže Závlaha a Dobřínkso), kam neplatí svazová povolenka. Jde velmi atraktivní lokalitu, která stojí i za vícedenní návštěvu, čemuž nahrává i fakt, že okolí je bohaté na zajímavosti, jako jsou přírodní rezervace či pozůstatky moravských hradišť a nedaleká zřícenina hradu Templštýn. Nádherné je však už i samotné koryto řeky. Užívejte si zde přírodu i lov – pozor však na velmi členité dno. Více informací najdete na MO Moravský Krumlov.

Rybářské revíry na řece Rokytná

Dalešická přehrada

Vodní nádrž nacházející se nedaleko jaderné elektrárny Dukovany je známá především pro svoji dobrou dostupnost, atraktivity v okolí a rybolov – především lov dravců jako jsou štiky, okouni a candáti. Jde o revír Jihlava 7-8 a s rozlohou 397,5 ha patří mezí největší sportovní revíry Moravského rybářského svazu.

Roční povolenka pro nečleny vychází na 5 000 Kč, měsíční na 3 000 Kč, týdenní na 1 000 Kč a denní na 400 Kč.

Prodej povolenek:

  • MO MRS Třebíč, Poušov 966 v době úterý od 8:00 do 14:00 hod. a ve čtvrtek od 12:00 do 17:00 hod., tel.: 568 850 456
  • Moravský rybářský svaz, Místní organizace Hrotovice

Rybník Olšovec v Jedovnicích

Proslulý rekreační rybník Olšovec nacházející se nedaleko Moravského krasu skýtá celou řadu příležitostí pro lov ryb – a to od 1. července do 31. srpna, od 5:00 do 21:00 hodin.

Lovit se smí však pouze v úseku 50 m od tělesa hráze a mostu po půjčovnu loděk nedaleko autokempu.  Při lovu ryb určitě nepočítejte s trofejními kusy, jelikož se rybník pravidelně loví – je to především rekreační rybník. Každoročně se vysazuje hlavně kapr, kteří se zde většinou pohybují do 70 cm.  Pokud však nejedete lámat osobní rekordy, Olšovec je tou správnou volbou, například pro pohodovou rodinnou dovolenou.

Kompletní rybářský řád v pdf

Oborský rybník v Černé Hoře

Jedná se o sportovní revír „oborovský rybník“ Černá Hora, který leží na kraji stejnojmenného města. Loví se zde od 1. 5. do 30. 9. nepřetržitě každý den včetně všedních dní. Výměra revíru je 3,7 ha a sportovní rybolov na něm lze provádět celoročně.

Rybník je zarybněn především kapry (i trofejní kusy), dále štikami, amury, sumci, candáty a dalšími rybami včetně úhořů. Velkou výhodou je možnost stanování přímo na revíru.

Ceny povolenek se zde liší dle toho, jaké máte rybářské úmysly a pohybují se od 150 Kč za noční rybolov či denní povolenku „chyť a pusť“, až po sezónní povolenku za 3 500 Kč. Kompletní ceník s dalšími informacemi naleznete přímo na stránkách AZ Lín plus s. r.o.

Letovický rybník

 

Letovický rybník patří mezi nejoblíbenější rybářské lokality. Důkazem je například pořádání pravidelných rybářských závodů a vysoká popularita i mezi rekreačními rybáři. Rybník slouží především rybolovu a je tomu také uzpůsoben. Navštivte-li tuto oblast, určitě nezůstaňte pouze u rybolovu a navštivte některou ze zajímavostí v okolí – například muzeum letovické keramiky či galerii Pex.

Jedná se o mimopstruhový rybářský revír rybářského svazu s možností přírodního koupání. Kde najdete především cejny, líny, amury (míra 60 cm) a kapry (míra 45 cm). Sebou ze zkušenosti nástrahu – masné červy a lovit na feeder. Naopak zakázán je lov na nástražní rybky s výjimkou lovu na přívlač.

 

Další lokality budeme postupně přidávat.


NÁZORY A DOTAZY NÁVŠTĚVNÍKŮ