NOVINKY

arr3Bessaker 2020Přinašíme Vám termíny do Norska na Bessaker na rok 2020. 1) 22/4 - 4/5. 2020 Bessaker 2) 19/8 -... arr3Sezóna lovu dravcůSezóna lovu dravců je v plném proudu! Přijďte si k nám vybrat nové přívlačové nástrahy od značek... arr3Rybaření na jižní Moravě  Ptáte se, kam na ryby na jižní Moravě? Poradíme vám ty nejznámější lokality, které se... arr3Akce listopad - vybavte se na moře!!!!!Akce Akce !!! Po celý listopad bude probíhat posezoní SLEVA 20% na veškerý mořský...

KONTAKTY

Rybářské potřeby HALIBUT
Pekařská 56
60200 BRNO
tel: +420 732 336 401
uhalibuta@seznam.cz
Otevírací doba:
Po-Pá 9:30-17:00 So 10:00-13:00

Partneři

Komunitní web o rybaření v ČR


RYBOLOV V NORSKU » IV. Hlavní druhy mořských ryb » Platýsi – kambalovití
Platýsi – kambalovití

Kambala velká (Psetta maxima, Piggvar, Steinbutt)

Většina našich rybářů neví, že tato i hospodářsky významná ryba vůbec existuje.

Na rozdíl od ryb z čeledi platýsovitých má kambala tělo téměř kruhovité. Profil hlavy má vydutý. Svrchní – „oční“ strana je bez šupin s velkými, nepravidelně umístěnými kostěnými hrbolky. Tato strana je zbarvena variabilně, nejčastěji šedohnědě až tmavě čokoládově hnědě se žlutými, hnědými nebo zelenými tečkami. I kambala může dosáhnout značné velikosti – délky až 1 m a hmotnosti i přes 15 kg.

Kambala velká se vyskytuje při pobřeží Norska zhruba jen k polárnímu kruhu. Tření probíhá od jara do léta na mělčinách, takže ji můžeme ulovit i v tomto období.

Potravní spektrum kambaly velké se příliš neliší od výběru potravy platýse malého. Tomu odpovídá i způsob lovu – chytáme ji především na položenou v pobřežních mělčinách. Zpestřete si mořský rybolov chytáním kambaly velké.

Co dál lze chytat při mořském rybolovu


NÁZORY A DOTAZY NÁVŠTĚVNÍKŮ