NOVINKY

arr3Změna adres kamenné prodejny!Od 1.4.2016 jsme pro Vás každý všední den od 10:00 do 17:00 na nové adresa Brno, Pekařská 56! Tešíme... arr3Výprodej krmenení a návnad!Akce - 40% Po celý únor probíhá akce na veškeré krmné směsi a návnady a to -40%!!! Neváhejte si... arr3Sezóna lovu dravcůSezóna lovu dravců je v plném proudu! Přijďte si k nám vybrat nové přívlačové nástrahy od značek... arr3Rybaření na jižní Moravě  Ptáte se, kam na ryby na jižní Moravě? Poradíme vám ty nejznámější lokality, které se... arr3Akce listopad - vybavte se na moře!!!!!Akce Akce !!! Po celý listopad bude probíhat posezoní SLEVA 20% na veškerý mořský...

KONTAKTY

Rybářské potřeby HALIBUT
Pekařská 56
60200 BRNO
tel: +420 732 336 401
uhalibuta@seznam.cz
Otevírací doba:
Po-Pá 9:30-17:00 So 10:00-13:00

Partneři

Komunitní web o rybaření v ČR


RYBOLOV V NORSKU » III. Mořský rybolov
Mořský rybolov - pravidla a doporučení jak se chovat a chytat

Rybaření v norských fjordech má určité specifika, s nimiž se my – sladkovodní rybáři, musíme seznámit a osvojit si je. Často můžeme využít našich dosavadních  rybářských poznatků a zkušeností, některé činnosti však pro nás budou úplnou novinkou.

 

Život rybářů při mořském rybolovu

Na moři se především neobejdeme bez motorového člunu. Někteří z nás tento dopravní prostředek nikdy neřídili, a přesto budou nuceni se s provozem plavidla ve velice krátké době seznámit. Snad k tomu dopomohou naše rady a doporučení, které jim v následujících řádcích podáme. Zatímco při sportovním rybolovu na našich řekách či jezerech se většinou nevystavujeme žádnému nebezpečí, lov ryb v severním moři za určitých okolností skutečně nebezpečný být může. Vždyť mořská voda po většinu roku nepřesahuje teploty 10 stupňů Celsia, což při nedobrovolné koupeli v moři snižuje možnost přežití maximálně na několik desítek minut. Pro průměrné plavce pak rozbouřené moře představuje reálné nebezpečí utonutí. Proto musíme dodržovat přísná bezpečnostní opatření a my považujeme za nutné základní zásady bezpečnosti v této knize zdůraznit. Dále je třeba přiblížit metody vyhledávání ryb, neboť nalezení rybích hejn je základní podmínkou k dosažení rybářských úspěchů. A nakonec je nezbytné poukázat na některé zákonitosti mající význam při lovu ryb, jež můžeme označit jako „pravidla mořského rybolovu“. Pokud jde o samotné specifické způsoby mořského rybolovu, ty jsme vyčlenili do zvláštní kapitoly.

Podkapitoly


NÁZORY A DOTAZY NÁVŠTĚVNÍKŮ