NOVINKY

arr3Změna adres kamenné prodejny!Od 1.4.2016 jsme pro Vás každý všední den od 10:00 do 17:00 na nové adresa Brno, Pekařská 56! Tešíme... arr3Výprodej krmenení a návnad!Akce - 40% Po celý únor probíhá akce na veškeré krmné směsi a návnady a to -40%!!! Neváhejte si... arr3Sezóna lovu dravcůSezóna lovu dravců je v plném proudu! Přijďte si k nám vybrat nové přívlačové nástrahy od značek... arr3Rybaření na jižní Moravě  Ptáte se, kam na ryby na jižní Moravě? Poradíme vám ty nejznámější lokality, které se... arr3Akce listopad - vybavte se na moře!!!!!Akce Akce !!! Po celý listopad bude probíhat posezoní SLEVA 20% na veškerý mořský...

KONTAKTY

Rybářské potřeby HALIBUT
Pekařská 56
60200 BRNO
tel: +420 732 336 401
uhalibuta@seznam.cz
Otevírací doba:
Po-Pá 9:30-17:00 So 10:00-13:00

Partneři

Komunitní web o rybaření v ČR


ČLÁNKY » Lov na dírkách - část první
Zimní rybolov – lov na dírkách, část první

Pohled na zamrzlý a provrtaný rybník

Pohled na zamrzlý a provrtaný rybník


Zimní rybolov – lov na dírkách. Čas se nám nachýlil do zimních měsíců a to značí, že se přiblížil čas rybolovu pod ledem, pro mnoho rybářů zábavná vyplň doby, kdy jsou naše vody potažené ledem.

Každý víkend se desítky členů Petrova spolku schází na mnoha rybnících s vrtáky a krátkými proutky na ledu aby ukonejšili svoji touhu na lov ryb.  Rybolov na dírkách se převážně koná na soukromých rybnících, jen zřídkakdy na vodách spadajících pod jednotlivé ČRS nebo MRS. Pravidla lovu, doba lovu, cena povolenek a možnost ponechaní ulovených ryb se liší podle jednotlivých rybníků – konkrétní informace vždy hledejte na webových stránkách jednotlivých revírů. Stejně tak i rybí osádka, většinou se chytají lososovité ryby - pstruh duhový a siven americký. Na rybnících kde se provozuje rybolov celoročně se běžně dají chytit i jiné druhy ryb, například kapr, okoun, štika, cejn, plotice a mezi rybáři velmi oblíbený jeseter. Jeseterů se na soukromých rybnících vyskytuje hned několik druhů - jeseter malý, jeseter sibiřský, jeseter rusky a jiné.

Jeseter sibiřský, sportovní rybník Jestřabice

Jeseter sibiřský, sportovní rybník Jestřabice.

Předtím než vyrazíte k vodě, připravte si vhodné náčiní pro lov pod ledem. Používají se speciální krátké rybářské pruty, které měří mezi 40 a 60 centimetry a jsou tuhé podle toho, na jakou rybu máte spadeno. Na proutek se osadí jakýkoliv malý naviják nebo multiplikátor s tenkým silonem. Některé značky, jako jsou BERKLEY nebo JAXON, dělají speciální zimní silony se zvýšenou odolností proti oděru o led. K tomu už jen klasickou rybářskou výbavu a bižuterii, háčky, olůvka, zarážky, pean, metr, splávek atd.

Po příjezdu k revíru

Když dorazíte k vodě, je nejprve potřeba vyvrtat v ledu dírky, k tomuto účelu dobře poslouží speciální vrtáky na led – mějte svůj nebo si jej pučte v místě lovu. Kdo ale jezdí častěji, ten ví, že vlastní vrták je k nezaplacení! Půjčované vrtáky bývají často tupé někdy dokonce poničené.

Při lovu na dírkách se nejčastěji využívají dvě rybolovné metody. Za prvé chytání na splávek, kvůli délce prutu (okolo 50-60centimetrů) většinou na prokluzný splávek. Jako návnada se používá všechno možné, nejvíce oblíbená je kukuřice, tavený sýr, masní červy, nebo mražené krevetky.

Druhá, má oblíbenější, metoda je vertikální přívlač kdy se do dírky spouští různé umělé nástrahy, s kterými se poté v dírce „pilkruje“. Mezi oblíbené nástrahy patří umělé nymfy, ráčci, malý smáčci, kopýtka a twistříky. Metoda na položenou se využívá jen málo.

V příštím díle, zimního speciálu, si dopodrobna rozepíšeme lovné techniky, ukázky montáží, návazců, nástrah. Poradím Vám jak vybrat správné místo na ledu a co platí na který druh ryby!

Seznam vybraných revírů pro lov na dírkách najdete na chytej.cz

Šťastný nový rok, mnoho rybářských úspěchu a Petruv zdar, přeje HALIBUT Team!

Kukuřice, masní červy, sýr a krevetky

Výběr nástrah na rybolov pod ledem. Kukuřice, masní červy, sýr a krevetky.

 


NÁZORY A DOTAZY NÁVŠTĚVNÍKŮ