NOVINKY

arr3Změna adres kamenné prodejny!Od 1.4.2016 jsme pro Vás každý všední den od 10:00 do 17:00 na nové adresa Brno, Pekařská 56! Tešíme... arr3Výprodej krmenení a návnad!Akce - 40% Po celý únor probíhá akce na veškeré krmné směsi a návnady a to -40%!!! Neváhejte si... arr3Sezóna lovu dravcůSezóna lovu dravců je v plném proudu! Přijďte si k nám vybrat nové přívlačové nástrahy od značek... arr3Rybaření na jižní Moravě  Ptáte se, kam na ryby na jižní Moravě? Poradíme vám ty nejznámější lokality, které se... arr3Akce listopad - vybavte se na moře!!!!!Akce Akce !!! Po celý listopad bude probíhat posezoní SLEVA 20% na veškerý mořský...

KONTAKTY

Rybářské potřeby HALIBUT
Pekařská 56
60200 BRNO
tel: +420 732 336 401
uhalibuta@seznam.cz
Otevírací doba:
Po-Pá 9:30-17:00 So 10:00-13:00

Partneři

Komunitní web o rybaření v ČR


ČLÁNKY » Jak lovit ryby v Chorvatsku
Jak lovit ryby v Chorvatsku

Způsobů, jak lovit ryby v Chorvatsku je celá řada. Pojďme si však přiblížit ty nejspolehlivější. Základem úspěchu jsou zkušenosti a vhodné rybářské vybavení.

Osvědčené způsoby lovu ryb v Chorvatsku

Běžné ryby chorvatského pobřeží

Běžné ryby chorvatského pobřeží.

Pro pohodové lovení menších ryb je vhodné zvolit lov na plavačku. Tímto způsobem chytnete spoustu rybek. Sice nemůžete očekávat žádné trofejní kousky, ale i ty se sem tam podaří chytit. Nejlepší nástrahou je pro plavačku bílý chléb (výborně se osvědčil ten místní). Vhodní jsou i chorvatští šnečci, kteří se líně plazí snad po všech skalách podél vody.

Na těžko je v Chorvatsku záběrů o poznání méně, za to se ale dají chytit pořádné kousky. Výjimkou nejsou ani úlovky o velikosti 50 cm. Ty se nejlépe chytají na mražené kalamáry z českého Makra nebo na různé druhy vylovených muší.

Dle místa kam jedete si možná úspěšně zalovíte i v noci. Tato doba je vhodná pro drobné úhořovce, jejichž délka běžně dosahuje až na 160 cm. Občas se zadaří i nějaká ta muréna, rejnok nebo žraloček. Pro noční lov v Chorvatsku je jako návnada nejvhodnější jakákoliv rybka, kterou jste přes den odchytili na plavačku.

V lovných technikách nezůstávají pozadu ani vláčky, rotačky, popery a malé twistříky, se kterými snad vždycky chytíte kanice písmenkového. Při rybolovu jsme používali i klasické vláčecí nástrahy a vyzkoušeli jsme i jigovou hlavičku a marmišku s kouskem masa či kalamár.

Jak po nocích lovit v Chorvatsku

V Chorvatsku po nocích nejčastěji chytáme rejnoky, žraločky a úhořovce. Lovíme na těžko ze dna na mrtvou rybku, přičemž používáme všechny rybky (někdy jen půlky nebo třetiny), které nachytáme přes den na plavačku.

Montáž pro lov

Montáž je klasická pod průběžným olůvkem dvojnávazec, háčky používáme 4/0 nebo 5/0. Kdybyste však měli záběry a ty se nechtěly sekat, pak použijte i menší. Většinou požíváme silný silon, nějakou 50-60, jelikož s pletenkou nemáme moc dobré zkušenosti - hodně se dře o chorvatské útesy.

Raní lov

Lovíme úhořovce

Pokud víte, že v místech, kde lovíte, jsou jenom úhořovci, požijte ocelové nebo silné wolframové lanko. Úhořovci mají totiž tendenci zatáhnout návnadu i s návazcem do nějaké škvíry a při tahání ven pak velmi často všechno ostatní praskne. K tomu se vztahuje výběr místa - úhořovci vyhledávají lokality poblíž útesu, nejlépe tam kde jsou velké balvany, aby se mezi nimi mohli dobře schovávat. Dobře uděláte, když si oblast přes den v klidu prošnorchlujete a vytipujete si místa, kam na ně večer zajdete. Ideální hloubka je přitom ta, kam až se dokážete potopit, protože docela často se může stát, že uhoř zatáhne mezi kameny a vám pak nezbude nic jiného, než jít do vody a za lanko ho vyprostit ven.

Lovíme rejnoky a platýze

Rejnoky a vetší mořské jazyky (až kolem 50 cm) chytejte úplně stejně, jen na menší háčky a ideálně na písčitém nebo bahnitém (jde to i na oblázkovém) dně bez chaluh. Pro rejnoky a platýze vyzkoušetje na střídačku jako nástrahu použít rybky a mušle – ostralky jaderské.

Lovíme žraloky

Žralok se chytne spíše náhodou při obou metodách. Během nočního mořského rybolovu nepřestávejte lovit a u prutů se třeba střídejte. My obyčejně používáme čtyři pruty a nepřestáváme s rybařením až do rána. Narazit na žraloka se vám však podaří jen zřídka, ale štěstí přeje připraveným a tak s touto rybou raději počítejte, než abyste byli zaskočeni.

Kanic hnědý

Pěkný úlovek kanice hnědého.

Ideální Chorvatské lokality na noc

Možnosti pro rybolov v Chorvatsku se sice nabízí téměř nepřeberné množství. Pro nás je však určitě nejlepším místem ostrov Hvar, kde je nespočet úhořovců a dají se zde chytat i jiné zajímavých ryb. Na Hvaru obyčejně nahazujeme dvě udice podél útesů a mezi kameny (2 – 8 metrů hloubky) a zbylé dvě použijeme pro lov v hloubce (cca 20 metrů) do míst kde jsou písky – domovina rejnoků. Za mořskými jazyky však raději vyrážejte na poloostrov Pelješac, kde jsme jich chytili nejvíce. Lovili jsme na písčinách, na kterých jsme je den předtím zahlédli při potápění.

Nezbývá nám, než vám popřát mnoho rybářských zážitků při lovu ryb v Chorvatsku.

Mořský okoun, Morčák

Morčák evropsky nebo chorvatsky Lubina


NÁZORY A DOTAZY NÁVŠTĚVNÍKŮ